Deutsch Version english version

Informacje branżowe

Mio MiVue 760d – as w rękawie dla motocyklistów w sezonie 2020

Sezon jazdy motocyklem zbliża się wielkimi krokami. I jak co roku wraz z rosnącą liczbą motocyklistów na drodze rośnie liczba opinii, że ich sposób jazdy jest główną przyczyną wypadków. Czy jest jakiś sposób zmiany tego stereotypu? Od niedawna tak! To wideorejestrator Mio MiVue M760.

więcej »
Exide sponsorem zespołu Intact GP

Exide Technologies, producent akumulatorów i globalny dostawca rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ponownie został sponsorem zespołu Intact GP, który będzie wspierać podczas tegorocznego sezonu mistrzostw Moto2. Ten popularny cykl w kalendarzu wyścigów motocyklowych nie tylko przyciąga szeroką publiczność z całego świata, stanowi też ważną platformę marketingową dla globalnych marek, takich jak Exide.

więcej »
Yamaha wprowadza zdalne składanie zamówień i bezpieczny przegląd okresowy

Dodatnie temperatury zwiastują początek sezonu dla miłośników motocykli, skuterów i pojazdów ATV. Panująca pandemia koronawirusa budzi jednak liczne obawy przed wizytą w salonie lub serwisie. Yamaha Motor – Oddział w Polsce wraz z siecią dealerską wdraża procedury mające na celu podniesienie bezpieczeństwa Klientów i pracowników w tym trudnym okresie.

więcej »
Euro 5 dla pojazdów jednośladowych

Rok 2020 jest kluczowym rokiem dla rynku motocyklowego w Europie, w związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. nowej normy emisji spalin Euro 5 dla pojazdów jednośladowych.

więcej »
Aktualizacja oprogramowania IDC5 BIKE 33.0.0

Aktualizacja BIKE 33 zawiera szereg nowych rozwiązań diagnostycznych oraz danych technicznych, które w połączeniu z ciągłym rozwojem oprogramowania IDC5 zapewniają możliwości diagnostyczne ponad 2800 modeli 98 marek, stanowiąc kompletne i doskonałe rozwiązanie dla mechaników na całym świecie.

więcej »
Mistrz Techniki Motocyklowej Yamaha wyłoniony

Filip Domin z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy okazał się najlepszy podczas finałowej rywalizacji uczniów z placówek objętych patronatem polskiego oddziału Yamahy. Była to pierwsza edycja tego konkursu.

więcej »
Dunlop oficjalnym dostawcą ogumienia do Mistrzostw Świata FIM MXGP

Infront Moto Racing, promotor Mistrzostw Świata FIM MXGP, rozszerza współpracę z Dunlop. Strony podpisały trzyletnią umowę partnerską, na mocy której brytyjska marka będzie oficjalnym dostawcą ogumienia dla tej serii wyścigów. 

więcej »
Które motocykle i skutery są najczęściej kradzione?

Mówi się, że okazja czyni złodzieja, a dane od Komendy Głównej Policji z Systemu Analitycznego zdradzają, z jakich okazji złodzieje motocyklów i skuterów korzystają najchętniej. 

więcej »
Nowy termin targów Warsaw Motorcycle Show 2020

Targi Warsaw Motorcycle Show 2020 odbędą się w dniach 5–7 czerwca.

więcej »
Koszt sprowadzenia motocykla do Polski – raport Clicktrans

Polacy w 2019 najczęściej sprowadzali motocykle z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Za sprowadzenie motocykla z zagranicy średnio płacili 704 zł. Głównie wybierali ścigacze, a wśród marek dominowały Honda i Yamaha. Takie informacje prezentuje najnowszy Raport Motocykle 2019 opracowany przez Clicktrans – polski serwis aukcji transportowych.

więcej »
Oto motocykl stworzony z błotnika Volkswagena Mini

Twórca kanału Ultimate Rebuilds w serwisie YouTube pochwalił się swoim autorskim projektem, którym jest motocykl inspirowany Volkswagenem Mini – a konkretniej jego charakterystycznym błotnikiem.

więcej »
Sharp i GRT Yamaha nawiązują współpracę w ramach wyścigów Suberbike 2020

Firma Sharp poinformowała o nawiązaniu współpracy z drużyną Yamaha Racing WorldSBK Junior Team GRT z myślą o zbliżającym się światowym sezonie wyścigów Superbike 2020.

więcej »
Co w tym roku na Poznań Motor Show 2020? Bilety i plan wydarzenia

Tegoroczna edycja targów Poznań Motor Show 2020 zorganizowana będzie w dniach 26–29 marca. W trakcie wydarzenia na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji dostarczanych przez ponad 300 wystawców z całego świata. Jako że impreza ta jest dla producentów doskonałym miejscem do zaprezentowania innowacji, zwiedzający będą mogli zapoznać się z wieloma nowościami targowymi.

więcej »
Duży wzrost rejestracji jednośladów w styczniu 2020

PZPM podzieliło się danymi na temat pierwszych rejestracji motocykli i motorowerów w styczniu 2020 roku. Analiza została dokonana na podstawie danych CEP.

więcej »
Kolekcjonerski kalendarz Inter Cars z motocyklami marzeń

Dział Motocykli Inter Cars wydał na 2020 rok okolicznościowy kalendarz z okazji 30-lecia istnienia firmy. Okrągła rocznica była inspiracją do tej wyjątkowej publikacji, której celem było zaprezentowanie „motocykli naszych marzeń” z lat 90. oraz początku nowego wieku. Każda z prezentowanych maszyn utarła się w świadomości i pamięci motocyklistów, kształtowała ich marzenia oraz wizję siebie.

więcej »
Wzrost rejestracji jednośladów w 2019 roku

Polski Związek Motoryzacyjny przygotował zestawienie rejestracji nowych i używanych jednośladów w 2019 roku. Analiza PZPM bazuje na danych CEP. 

więcej »
DENALI ELECTRONICS w ofercie MEFO Sport Polska

MEFO Sport Polska został dystrybutorem oświetleń amerykańskiej marki DENALI ELECTRONICS.

więcej »