Deutsch Version english version

Informacje branżowe

Zdrowych i spokojnych świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy zdrowia i spokoju. Obyście świąteczny czas spędzili w rodzinnym gronie, odpoczywając przy tym od codziennych obowiązków.

Zespół „Bike & Business”

więcej »
Coraz więcej wypadków na jednośladach

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniego roku liczba szkód spowodowanych przez kierujących jednośladami wzrosła o 8% . Statystyki przygotowane przez UFG niestety nie napawają optymizmem.

więcej »
„Nasza Misja: Twoja Przyczepność” – Dunlop rusza z kampanią na nowy sezon motocyklowy

Pasjonaci motocykli szykują się na kolejny sezon. Niezależnie, czy celem będą amatorskie podróże, czy wyczynowa jazda po torze, wszystkie ambitne plany pomoże zrealizować Dunlop. Brytyjski producent opon przygotował wyjątkową ofertę dla miłośników dwóch kółek. Zakup promocyjnego kompletu ogumienia będzie premiowany zwrotem 160 złotych na konto.

więcej »
Dobry początek sezonu

Targi Poznań Motor Show 2019 dobiegły końca. W czasie trwania tej czterodniowej imprezy prawie 150 000 odwiedzających zwiedziło 5 salonów składających się w sumie z ekspozycji 170 wystawców. Zaprezentowano ponad 1000 pojazdów, które pomieszczone były w 15 pawilonach.

więcej »
Poznań Motor Show – tak minął pierwszy dzień

Targi Poznań Motor Show otwarte! Pierwszy dzień spotkań z motoryzacją rozpoczął się od briefingu prasowego, w którym dyrektor targów Dariusz Wawrzyniak pokrótce opowiedział przedstawicielom mediów, czego mogą spodziewać się podczas ekspozycji.

więcej »
Motocykliści w LED strojach

Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę, jak ważne dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy jest posiadanie odpowiedniego stroju. Na nowy sezon firma OSRAM we współpracy z producentem odzieży specjalistycznej HELD przygotowała ciekawe rozwiązanie – świecące moduły LED wszywane w kombinezony, kurtki i kamizelki dla motocyklistów.

więcej »
Niespodzianka od Yamahy na Poznań Motor Show

Od jutra przedstawiciele mediów, a od piątku do niedzieli wszyscy zwiedzający Poznań Motor Show będą mogli poznać zespół największego w Wielkopolsce autoryzowanego salonu Yamaha. Firma Centrum zaprasza na stoisko do hali 8A, na którym zostanie zaprezentowana przekrojowa oferta marki Yamaha, z premierową Tenere 700 na czele.

więcej »
To już w ten weekend!

Już w czwartek ruszają targi Poznań Motor Show, na które serdecznie zapraszamy. W tym roku, zgodnie z tradycją można się spodziewać wielu premier motocykli ale nie tylko, ponieważ targi te to również impreza samochodowa. Zapraszamy na stoisko numer 9 w hali 7A, gdzie w czasie trwania imprezy będziemy z naszym czasopismem „Bike & Business”.

więcej »
Fuchs z Peugeotem

Podczas ostatniej edycji targów Warsaw Motorcycle Show w Nadarzynie ogłoszono współpracę niemieckiej firmy Fuchs – wytwórcy chemii oraz środków smarnych dla branży automotive, z importerem znanych francuskich skuterów – firmą Peugeot Motorcycles.

więcej »
Poduszka powietrzna w kurtce i inteligentne kaski

Zamontowana w kurtce poduszka powietrzna napełni się w 25 milisekund i zapewni motocykliście ochronę podczas zderzenia lub upadku. Z kolei inteligentne kaski, mimo że kryją w sobie zaawansowane technologie stają się coraz lżejsze i dużo bardziej wytrzymałe. Producenci sprzętu dla motocyklistów proponują coraz nowsze rozwiązania, mające chronić motocyklistów. 

więcej »
Wrocław Motorcycle Show już w ten weekend!

Tegoroczna edycja Wrocław Motorcycle Show odbędzie się w dniach 16–17 marca 2019 r.  Impreza przenosi się do nowej lokalizacji na czas remontu Hali Stulecia – wydarzenie odbędzie się w zabytkowej zajezdni tramwajowej Dąbie przy ul. Wróblewskiego 38.

więcej »
Cykl filmów o najciekawszych trasach motocyklowych

Moment, w którym z czystą przyjemnością będzie można ruszyć w motocyklową podróż, zbliża się wielkimi krokami. Gdzie warto zaplanować wyjazd? Jaką trasę wybrać? Yamaha – wspólnie z firmą OnTour, organizatorem rajdów motocyklowych – przygotowała cykl filmów i propozycji tras, których szczegóły można pobrać dzięki aplikacji Yamaha MyRide.

więcej »