Deutsch Version english version

Informacje branżowe

Harley-Davidson rozpoczyna sprzedaż motocykli elektrycznych. Jako pierwszy LiveWire

Harley-Davidson już jakiś czas temu ogłosił, że zamierza produkować elektryczne motocykle. Tym razem amerykański producent przechodzi od słów do czynów i rozpoczyna sprzedaż "zielonych" maszyn. 

więcej »
29 września w pięciu polskich miastach odbędzie się The Distinguished Gentleman’s Ride 2019

The Distinguished Gentleman’s Ride to międzynarodowa inicjatywa promująca zdrowie mężczyzn. Jej celem jest zebranie środków na walkę z rakiem prostaty oraz chorobami psychicznymi. 

więcej »
Dwie prezentacje Hondy przed i podczas targów EICMA w Mediolanie

Według wielu fanów rynku motocyklowego targi EICMA w Mediolanie to najważniejsza impreza tego typu na świecie. Podczas tegorocznej edycji Honda będzie miała aż dwie prezentacje swoich motocykli.

więcej »
Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą dziesiątkę w Moto2 w Jerez

Piotr Biesiekirski, pierwszy Polak i najmłodszy zawodnik w stawce motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2, wystartuje po kontuzji w najbliższą niedzielę w wyścigu w hiszpańskim Jerez de la Frontera. 

więcej »
Nowe opakowania akumulatorów MIDAC

MIDAC odświeża identyfikację wizualną opakowań swoich akumulatorów. Nowe opakowania mają służyć jako symbol nieustannego rozwoju dostosowanego do wymagań motocyklistów oraz wyróżniać się na półce sklepowej. Nowe opakowania pojawiły się już w sklepach i stopniowo będę zastępować poprzednie opakowania z motocyklem we włoskich barwach.

więcej »
BMW wybiera Dunlopa na powrót do FIM EWC

BMW potwierdziło, że wystąpi w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM EWC z najnowszym modelem motocykla S1000 RR, wyposażonym w opony Dunlop. W przeszłości producent motocykli wspierał prywatne zespoły, teraz wykonuje krok naprzód i będzie w pełni uczestniczyć w programie. Ekipa zdecydowała się na współpracę z brytyjską marką oponiarską po gruntownej analizie różnych możliwości w formule swobodnego wyboru ogumienia.

więcej »
Kierowcy z Sepang Racing Team odwiedzili konstruktorów ze światowego centrum Petronas R&T

Kierowcy z Sepang Racing Team i Petronas Sprinta Racing odwiedzili centrum badań i technologii Petronas w Turynie.

więcej »
Courtney Duncan wygrywa Mistrzostwa Świata FIM Kobiet w Motocrossie na oponach Dunlopa

W Turcji odbyły się Mistrzostwa Świata FIM w Motocrossie (MXGP). Na torze Afyon zorganizowano 17. rundę serii oraz piątą, finałową rundę. To właśnie w tej ostatniej rywalizacji gwiazda Dunlopa, Courtney Duncan, zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzowski.

więcej »
Kolejne sukcesy Dunlopa w wyścigach motocyklowych

Tegoroczny sezon wyścigów motocyklowych jest bardzo udany dla Dunlopa. Do imponujących sukcesów wywalczonych m.in. w rywalizacji Isle of Man TT, zawodnicy jadący na oponach marki Dunlop dopisali w ostatnich dniach kolejne. Christoffer Bergman zdobył Puchar Europy w klasie Superstock 1000, a Łukasz Kurowski po raz trzynasty sięgnął po tytuł Mistrza Polski.

więcej »
Słoneczna oferta Suzuki czyli V-Strom 1000 i GSX-S1000 w nowej, atrakcyjnej cenie

Popularne i wszechstronne litrowe motocykle Suzuki teraz dostępne są w nowej, atrakcyjnej cenie. Promocja dotyczy nakeda GSX-S1000 oraz turystycznego V-Strom 1000.

więcej »
Dzięki drukowi 3D powstał pierwszy polski motocykl elektryczny

Młody projektant, Piotr Krzyczkowski, stworzył wygodne, ekonomiczne oraz przyjazne środowisku rozwiązanie komunikacyjne dla mieszkańców aglomeracji. Urzeczywistnienie tego pomysłu nie byłoby możliwe bez wykorzystania nowoczesnych technologii, w tym druku 3D. Rozwiązanie to pozwoliło na stworzenie prototypu motocykla, przekonało do projektu inwestorów i ułatwiło pozyskanie funduszy na realizację całego przedsięwzięcia. Falectra to pierwsza polska marka motocykli elektrycznych, trafią one na polskie ulice już w przyszłym roku.

więcej »
Kultowy Harley Davidson Fat Boy w wersji z klocków LEGO

Grupa LEGO ogłosiła premierę wersję najnowszego modelu z serii LEGO Creator Expert: motocyklu Harley-Davidson Fat Boy, który zajedzie do sklepów LEGO na całym świecie już 1 sierpnia 2019 roku.

więcej »