Deutsch Version english version

Informacje branżowe

Najwięcej sukcesów opon Dunlop podczas tegorocznych wyścigów TT

Opony Dunlop odnosiły największe sukcesy w tegorocznych wyścigach Isle of Man TT. Korzystało z nich prawie trzy czwarte zwycięzców zmagań, w tym triumfatorzy w klasach Superbike, Supersport i Superstock. W ciągu trzech dni odbyło się siedem wyścigów – pięć z nich wygrali motocykliści brytyjskiej marki, a trzy z nich zwycięzca Senior TT z 2018 roku Peter Hickman.

więcej »
Wielki Motocyklowy Piknik na Slovakiaring i inauguracja Honda Speed&Challenge

Honda Motocykle wraz z motoRRaid zapraszają na Wielki Motocyklowy Piknik, który odbędzie się na torze Slovakiaring już 23-25 czerwca 2019. Będzie to też inauguracja Honda Speed&Challenge, gdzie Honda wraca do pucharu dla polskich kierowców.

więcej »
Askoll Evolution – czyli sportowe wersje skuterów eS2 i eS3

Do produkcji wchodzą zapowiadane co roku na targach EICMA w Mediolanie sportowe wersje skuterów Askoll eS2 i eS3. 

więcej »
Zespół Dunlopa pełen wyścigowej pasji przed FIM EWC na Oschersleben

Ośmiogodzinny wyścig na Oschersleben to przedostatnia runda sezonu 2018-2019. Dunlop zmierza tam w nadziei, że pomoże jednej ze swoich drużyn partnerskich wygrać Długodystansowe Mistrzostwa Świata (EWC) FIM. Na wsparcie brytyjskiej marki może też liczyć polski zespół Wójcik Racing Team, który obiecuje kibicom prawdziwe motocyklowe show.

więcej »
Wyścig na MotoGP Czech w Brnie

Klienci Auto Partner SA, którzy kupują oleje Motul dedykowane dla motocykli, mogą uczestniczyć w promocji rankingowej, w której do zdobycia jest jedno miejsce na wyjazd na MotoGP w Brnie!

więcej »
Limitowana edycja Suzuki GSX-R1000 #42 od Alexa Rinsa

Limitowana edycja GSX-R1000 #42 to dziesięć unikatowych motocykli z serii GSX-R 1000 i GSX-R 1000R, które zostały własnoręcznie sygnowane przez zawodnika Suzuki Ecstar Team Alexa Rinsa.

więcej »
Patrole motocyklowe GDDKiA stale podnoszą swoje kwalifikacje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła w tym roku na autostradzie A4 w woj. opolskim pierwszy w Polsce drogowy patrol motocyklowy. Zastosowanie motocykli do patrolowania autostrady ma na celu zwiększenie mobilności i poszerzenie możliwości operacyjnych służb drogowych w zarządzaniu ruchem z elementami ratownictwa medycznego.

więcej »
Sprawne oświetlenie jednośladu zwiększa bezpieczeństwo na drodze

Kask, rękawice, skórzany kombinezon to elementy biernej ochrony zdrowia i życia motocyklisty. Do aktywnych zaliczyć można sprawne oświetlenie jednośladu.

więcej »
TEXA oficjalnym dostawcą Ducati również w 2019 roku

Marka Ducati w całym świecie motocyklowym jest synonimem „Made in Italy”, jest to prestiżowa marka, z którą identyfikują się miliony klientów oraz zagorzałych fanów. Od 2011 r. TEXA jest oficjalnym dostawcą grupy Borgo Panigale w zakresie diagnostyki motocykli.

więcej »
Honda ogłasza nowe motocykle crossowe CRF

Honda ogłosiła nowe motocykle crossowe CRF na 2019 rok. Wśród nich znajdują się modele off-roadowe oraz takie z homologacją drogową.

więcej »
Pierwszy czujnik martwego punktu dla motocyklów

O tym, że motocykle są wszędzie, powinien pamiętać każdy kierowca. Z kolei każdy motocyklista powinien pamiętać, że na drodze samochód także może pojawić się w każdej chwili. Niestety motocykliści często są narażeni na tzw. martwy punkt, czyli przestrzeń z tyłu i boku pojazdu, której nie widać w żadnym lusterku. Firma Senzar oferuje jednak urządzenie, które miałoby rozwiązywać ten problem.

więcej »
Zdrowych i spokojnych świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy zdrowia i spokoju. Obyście świąteczny czas spędzili w rodzinnym gronie, odpoczywając przy tym od codziennych obowiązków.

Zespół „Bike & Business”

więcej »