Deutsch Version english version

Rynek Motocyklowy

Cruiser po niemiecku

Powrót do świata cruiserów w wielkim stylu? Po kultowym już R 1200 C, na którym jeździł sam agent specjalny James Bond, przyszedł czas na nowego krążownika. Model R 18 budzi respekt nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim dwucylindrowym bokserem o największej w historii marki pojemności.

więcej »
Jak wyposażyć warsztat do obsługi quadów

Rozszerzenie zakresu świadczonych usług o serwis quadów to dobry pomysł na biznes i zwiększenie liczby potencjalnych klientów.

więcej »
Koronawirus najbardziej dotyka rynek najmniejszych jednośladów

Trwająca pandemia Covid-19, w tym także wprowadzone przez rząd restrykcje, mocno wpływają na różne sfery naszego życia. Wśród poszkodowanych znalazł się również rynek motocykli, który w marcu powinien zacząć mocno się rozpędzać, a tymczasem mieliśmy do czynienia z załamaniem sprzedaży. Największe spadki zanotowano w klasie najmniejszych jednośladów.

więcej »
Koszt sprowadzenia motocykla do Polski – raport Clicktrans

Polacy w 2019 najczęściej sprowadzali motocykle z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Za sprowadzenie motocykla z zagranicy średnio płacili 704 zł. Głównie wybierali ścigacze, a wśród marek dominowały Honda i Yamaha. Takie informacje prezentuje najnowszy Raport Motocykle 2019 opracowany przez Clicktrans – polski serwis aukcji transportowych.

więcej »
Duży wzrost rejestracji jednośladów w styczniu 2020

PZPM podzieliło się danymi na temat pierwszych rejestracji motocykli i motorowerów w styczniu 2020 roku. Analiza została dokonana na podstawie danych CEP.

więcej »
W co ubrać swoich klientów?

Choć obecnie jedynym wymaganym przez prawo polskie elementem ubioru motocyklisty jest homologowany według normy ECE-2205 kask, to na szczęście już dawno i bezpowrotnie minęły czasy, w których na motocyklach jeździło się w koszuli i płóciennych spodniach. Obecnie odzież motocyklowa to wyrafinowane pod względem technologicznym i konstrukcyjnym produkty.

więcej »
Mniejsze straty, mniejsze koszty

Rynek zabezpieczeń motocykli przed skutkami upadku jest dość szeroki i od wielu lat niezmiennie podzielony między dwa rozwiązania: crashpady i gmole.

więcej »
Świst w miejsce ryku

Elektryczny Harley-Davidson? Jeszcze dekadę wstecz takim stwierdzeniem można było co najwyżej rozbawić lub zezłościć fanów marki. Jesteśmy właśnie świadkami historycznej, nie tylko dla tej amerykańskiej firmy, premiery zupełnie nowego motocykla.

więcej »
Nowości SEAT-a podczas Barcelona Smart City Expo. Elektryczne jednoślady E-Scooter i e-Kickscooter

Podczas 9. edycji Smart City Expo World Congress w Barcelonie SEAT ogłosił trzy nowości w ramach autorskiej strategii miejskiej mobilności. Stworzenie działu SEAT Urban Mobility oraz przedstawienie dwóch koncepcyjnych pojazdów – hulajnogi elektrycznej e-Kickscooter oraz elektrycznego skutera e-Scooter – podkreślają nowy etap w niemal 70-letniej historii hiszpańskiej marki.

więcej »
Rekordowy październik pod względem rejestracji nowych jednośladów

W październiku 2019r. zarejestrowano 1 935 nowych jednośladów. To więcej o 7,1% niż przed rokiem i był to dziesiąty miesiąc z rzędu, kiedy osiągnięte rezultaty były wyższe niż rok wcześniej.

więcej »
Buty i rękawice

Jak ważną częścią odzieży motocyklowej są buty oraz rękawice? Czy obecnie klient stawia głównie na design, czy może jednak bezpieczeństwo i funkcjonalność biorą górę przy wyborze odpowiedniego produktu?

więcej »
Duże zainteresowanie dużymi motocyklami

W roku 2018 łączna sprzedaż motocykli z silnikami o pojemności powyżej 125 cm3 po raz pierwszy od 2014 r. była wyższa od wyniku uzyskanego przez najmniejsze na rynku maszyny. Od stycznia br. tempo wzrostu ich udziału w rynku znacznie wyhamowało. Najbliższe miesiące pokażą, jak potoczą się dalsze losy tej nieformalnej rywalizacji między „prawdziwymi” motocyklami a jednośladami określanymi czasami pogardliwie mianem motocykli dla kierowców samochodów.

więcej »
Ślimacze tempo elektryfikacji jednośladów

Choć mogłoby się wydawać, że możliwość teoretycznie darmowego poruszania się elektrycznymi motocyklami oraz skuterami skusi wiele osób do nabycia tego typu pojazdu, statystyki sprzedażowe pokazują dobitnie, że zainteresowanie nimi na polskim rynku wciąż jest śladowe. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka.

więcej »
Nowa Honda CRF1100 Africa Twin i CRF1100 Africa Twin Adventure Sports

 Africa Twin ewoluuje. Oba modele – Africa Twin, jak i jej bliski krewniak Adventure Sports, stały się lżejsze, mocniejsze i pełne najnowocześniejszych systemów, zostały też gruntownie przekonstruowane i oba jeszcze wyraźniej podkreślają własne charaktery, by zapewnić kierowcom optymalny sprzęt do przeżywania prawdziwej przygody, czy to na szlaku prowadzącym przez bezdroża, czy w czasie maratonu przez cały kontynent.

https://www.bikeandbusiness.pl/aktualnosci/Honda-ujawnia-informacje-o-nowym-modelu-Africa-Twin,702,1

więcej »
Honda ujawnia informacje o nowym modelu Africa Twin

Honda podsyca ciekawość swoich klientów i pokazuje kolejny teaser swojego nowego motocykla Africa Twin.

więcej »
Dzięki drukowi 3D powstał pierwszy polski motocykl elektryczny

Młody projektant, Piotr Krzyczkowski, stworzył wygodne, ekonomiczne oraz przyjazne środowisku rozwiązanie komunikacyjne dla mieszkańców aglomeracji. Urzeczywistnienie tego pomysłu nie byłoby możliwe bez wykorzystania nowoczesnych technologii, w tym druku 3D. Rozwiązanie to pozwoliło na stworzenie prototypu motocykla, przekonało do projektu inwestorów i ułatwiło pozyskanie funduszy na realizację całego przedsięwzięcia. Falectra to pierwsza polska marka motocykli elektrycznych, trafią one na polskie ulice już w przyszłym roku.

więcej »
Honda ogłasza nowe motocykle crossowe CRF

Honda ogłosiła nowe motocykle crossowe CRF na 2019 rok. Wśród nich znajdują się modele off-roadowe oraz takie z homologacją drogową.

więcej »