Deutsch Version english version

Wywiady

Ogromny potencjał

Z Bartłomiejem Matłoką, managerem rynku motocyklowego w firmie Auto Partner SA, rozmawiamy o polskim rynku motocyklowym oraz działalności firmy w jego obszarach.

więcej »
Rynek olejów motocyklowych

Pytamy przedstawicieli branży olejowej, jak od podszewki wygląda rozwój technologiczny ich oferty, a także nasz polski rynek motocyklowy.

więcej »
Obsługa i serwis opon motocyklowych podczas imprez wyścigowych

Z Krzysztofem Kosaczem, specjalistą do spraw sprzedaży w firmie SMO, rozmawiamy o niecodziennej działalności, jaką jest obsługa i serwis opon motocyklowych podczas imprez wyścigowych odbywających się na torach w całej Europie.

więcej »
Piekielna skuteczność

Z Roberto Pellegrinim, menedżerem rynku motocyklowego Brembo Performance, rozmawiamy o specyfice zapotrzebowania na produkty oraz o rozwoju oferty firmy.

więcej »
Nie ma przegranych

Zmiany w branży motocyklowej – opinie ekspertów na temat rynku jednośladów, części zamiennych i wyposażenia warsztatów oraz serwisowania motocykli.

więcej »
Mario Giacomella o przyszłości i aktualnym stanie diagnostyki motocyklowej

Motocykle stają się coraz bardziej zaawansowane. Wymuszone jest to z jednej strony przez normy Euro, a z drugiej – przez ciągłe dążenie do zwiększania bezpieczeństwa i możliwości panowania nad motocyklem. O tym, jak wygląda diagnostyka motocyklowa, rozmawiamy z Mario Giacomella, product managerem BIKE w firmie TEXA.

więcej »
Motorsport to piękna rzecz

Adama Tomiczka, zawodnika Orlen Team, „dorwaliśmy” między zawodami. Okazało się to dobrą okazją do zanotowania kilku zdań o życiu profesjonalnego zawodnika enduro.

więcej »
Śniegiem po oczach

Z Markiem Suslikiem, znanym jako „Marco” – podróżnikiem oraz właścicielem strony „White Wolf – Śniegiem po oczach” – rozmawiamy o zamiłowaniu do niecodziennej pasji, czyli podróżowaniu motocyklem w prawdziwie ekstremalnych warunkach.

więcej »
Z motocrossem za pan brat, czyli wywiad z braćmi Barszczewskimi

O rodzinnej pasji, wyzwaniach na torze wyścigowym oraz motocrossie, który rośnie w siłę, w rozmowie z Dunlop opowiadają bracia Alan i Erwin Barszczewscy – zawodnicy motocrossu i instruktorzy sportu motocyklowego.

więcej »
Wszystkie chwyty dozwolone

Jak wygląda polska scena zabytkowych motocykli? Na czym polega ich renowacja? Jakie zjawiska daje się zaobserwować w tym segmencie? Te i inne pytania zadaliśmy Piotrowi Kawałkowi – specjaliście z zakresu renowacji motocykli i organizatorowi cyklicznych imprez „OldtimerbazaR”.

więcej »
Latać jak najdłużej – Freestyle Family o przyszłości w FMX w rozmowie z Dunlop

Freestyle Family to obecnie najbardziej doświadczony i utytułowany team FMX – czyli freestyle motocross w Polsce. Ich znakiem rozpoznawczy są zapierające dech w piersiach podniebne salta i motocyklowe ewolucje. Od kilku lat zespół wspiera marka Dunlop.

więcej »
Anioły jeżdżą motocyklami – wywiad z Ewą Pikosz

Czy ściganie się motocyklami to dobre zajęcie dla kobiety? Czy dwukołowe bestie mogą być receptą na życie? Na te i inne pytania odpowiada Ewa Pikosz, dwukrotna mistrzyni Cross Country i wiceliderka Pucharu Polski Super Enduro w 2017 r. Utytułowana zawodniczka zdradza też, jak motocykle pomogły jej znaleźć prawdziwą miłość.

więcej »
Dążenie do ideału

Adam Łącz, współwłaściciel Larsson Polska – o historii firmy, rynku motocyklowym i sprawdzonych sposobach na relaks.

więcej »
Ze sportu pod strzechy

Pierwszy półsyntetyk oraz pierwszy syntetyk zostały wyprodukowane w fabrykach Motul. Ale to nie koniec innowacji wprowadzonych do motoryzacji. O historii firmy i jej planach rozmawiamy z Pawłem Purą oraz Piotrem Pyrką z polskiego oddziału firmy Motul.

więcej »
Kobiety w branży

Anna Wygachiewicz od 2005 roku jest zawodnikiem motocyklowym – jej dyscyplina to trial. Dodatkowo zajmuje się szkoleniem w zakresie technik jazdy motocyklem. W jaki sposób radzi sobie w dyscyplinie zdominowanej przez mężczyzn, na czym jeździ i czego uczy? O tym przeczytacie w poniższym wywiadzie.

więcej »
Motocykl od małego

Kuba Przygoński – znamy go z tras rajdu Dakar, gdzie zaczynał od motocykla, a później przesiadł się do samochodu. Aktualnie kierowca terenowego Mini oraz zapalony drifter, który ustanowił rekord prędkości w kontrolowanej jeździe w poślizgu. Czy na stałe zakończył swoją przygodę z dwoma kółkami i, czy pozostanie przy czterech?

więcej »
Układy wtryskowe Delphi i Mikuni w motocyklach Junak

Nowe normy emisji spalin sprawiły, że cała kolekcja motocykli 125 Junak musiała zostać gruntownie zmodernizowana. Część modeli otrzymała usprawnione jednostki, ale pojawiły się także nowe propozycje. Opowiada o tym Mikołaj Sibora z firmy Almot, która jest właścicielem marki Junak.

więcej »