Deutsch Version english version

Raporty i zestawienia

Barometr

Długie i pogodne lato ma niebagatelny wpływ na sprzedaż motocykli w Polsce. Potwierdzają to statystyki – mają trend rosnący, choć zaczyna być widoczna przewaga w segmencie do 125 cm3 nad większymi pojemnościami.

więcej »
Barometr

Spadki i wzrosty. Tak można podsumować początek roku 2018. Pod względem liczby sprzedanych jednośladów liderem jest Honda. Pod względem wzrostu procentowego – KTM.

więcej »
A części sprzedają się cały czas

Duży spadek sprzedaży nowych motocykli, którego nie zrekompensował wzrost w segmencie motorowerów, nie dotknął jednak jakoś specjalnie producentów oraz dystrybutorów części i akcesoriów motocyklowych. A to za sprawą utrzymującego się napływu sporej liczby używanych jednośladów z zagranicy oraz dobrych wyników sprzedaży w minionych latach.

więcej »
Barometr

Rok spadków – tak w skrócie można opisać sprzedaż nowych motocykli Polsce w 2017 r. Ale wśród firm, które źle zniosły ubiegły rok, byli i tacy, którzy się cieszą. BMW i Harley-Davidson mogą się pochwalić zielonymi paskami w statystykach.

więcej »
Barometr

Spadek liczby pierwszych rejestracji nowych i używanych motocykli utrzymuje trend. Wielkimi wygranymi w pierwszych ośmiu miesiącach  2017 r. są tacy producenci, jak BMW czy Harley-Davidson. Wśród nich największy wzrost sprzedaży wynosił ponad 25%.

więcej »
Rekordowe regresy wobec motocyklistów bez OC

Choć motocykle, w teorii, powodują mniejsze szkody niż auta osobowe, nie mówiąc o ciężarowych, nie oznacza to jednak, że można zrezygnować z kupna polisy OC. Przede wszystkim grożą za to surowe kary, a w przypadku spowodowania wypadku koszty wypłaconych świadczeń mogą sięgać 7-cyfrowych kwot.

więcej »
Dwucyfrowe wzrosty na rynku opon

Miniony rok na rynku opon był całkiem udany. Dwucyfrowe wzrosty zanotowano zarówno w segmencie opon do modeli osobowych, jak i SUV-ów oraz lekkich dostawczych. Co ciekawe, największą dynamiką wzrostu może się pochwalić segment opon premium.

więcej »
Rynki się zmieniają

Motocykle o pojemności do 125 ccm drugi rok z rzędu stanowią motor napędowy rynku motocykli.

więcej »