Deutsch Version english version

Raporty i zestawienia

Euro 5, Covid-19 – branża motocyklowa nie ma łatwo

Od początku tego roku również w świecie motocykli obowiązuje nowa, bardziej restrykcyjna norma Euro 5. Jednak to nie jej wprowadzenie wywróciło do góry nogami sytuację w branży. Potężny wstrząs, zwłaszcza na rynku nowych jednośladów, był spowodowany rozprzestrzeniającą się pandemią Covid-19. Na szczęście wydaje się, że najgorsze mamy już za sobą i firmy działające na rynku motocykli będą stopniowo odrabiać straty z tegorocznej wiosny.

więcej »
Koronawirus najbardziej dotyka rynek najmniejszych jednośladów

Trwająca pandemia Covid-19, w tym także wprowadzone przez rząd restrykcje, mocno wpływają na różne sfery naszego życia. Wśród poszkodowanych znalazł się również rynek motocykli, który w marcu powinien zacząć mocno się rozpędzać, a tymczasem mieliśmy do czynienia z załamaniem sprzedaży. Największe spadki zanotowano w klasie najmniejszych jednośladów.

więcej »
Które motocykle i skutery są najczęściej kradzione?

Mówi się, że okazja czyni złodzieja, a dane od Komendy Głównej Policji z Systemu Analitycznego zdradzają, z jakich okazji złodzieje motocyklów i skuterów korzystają najchętniej. 

więcej »
Koszt sprowadzenia motocykla do Polski – raport Clicktrans

Polacy w 2019 najczęściej sprowadzali motocykle z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Za sprowadzenie motocykla z zagranicy średnio płacili 704 zł. Głównie wybierali ścigacze, a wśród marek dominowały Honda i Yamaha. Takie informacje prezentuje najnowszy Raport Motocykle 2019 opracowany przez Clicktrans – polski serwis aukcji transportowych.

więcej »
Duży wzrost rejestracji jednośladów w styczniu 2020

PZPM podzieliło się danymi na temat pierwszych rejestracji motocykli i motorowerów w styczniu 2020 roku. Analiza została dokonana na podstawie danych CEP.

więcej »
Wzrost rejestracji jednośladów w 2019 roku

Polski Związek Motoryzacyjny przygotował zestawienie rejestracji nowych i używanych jednośladów w 2019 roku. Analiza PZPM bazuje na danych CEP. 

więcej »
Rekordowy październik pod względem rejestracji nowych jednośladów

W październiku 2019r. zarejestrowano 1 935 nowych jednośladów. To więcej o 7,1% niż przed rokiem i był to dziesiąty miesiąc z rzędu, kiedy osiągnięte rezultaty były wyższe niż rok wcześniej.

więcej »
Duże zainteresowanie dużymi motocyklami

W roku 2018 łączna sprzedaż motocykli z silnikami o pojemności powyżej 125 cm3 po raz pierwszy od 2014 r. była wyższa od wyniku uzyskanego przez najmniejsze na rynku maszyny. Od stycznia br. tempo wzrostu ich udziału w rynku znacznie wyhamowało. Najbliższe miesiące pokażą, jak potoczą się dalsze losy tej nieformalnej rywalizacji między „prawdziwymi” motocyklami a jednośladami określanymi czasami pogardliwie mianem motocykli dla kierowców samochodów.

więcej »
Rynek części do motocykli ze stabilnym wzrostem

Choć sprzedaż nowych motocykli, po okresie wzrostów spowodowanych zmianami homologacyjnymi w minionym roku zanotowała lekki spadek, nie przekłada się to w żaden sposób na segment części i akcesoriów motocyklowych. Duża jest w tym zasługa właśnie niezłej sprzedaży w poprzednich latach, ale i stałego napływu do kraju sporej liczby używanych jednośladów.

więcej »
Coraz więcej wypadków na jednośladach

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniego roku liczba szkód spowodowanych przez kierujących jednośladami wzrosła o 8% . Statystyki przygotowane przez UFG niestety nie napawają optymizmem.

więcej »
Yamaha liderem rynku motocykli w Polsce w 2018 roku

Pozycją numer jeden w Polsce i imponującym, 24-procentowym wzrostem sprzedaży nowych motocykli o pojemności ≥125 cm3 Yamaha zamyka 2018 rok. Po czterech latach królowania wśród marek premium Yamaha pokonała budżetową konkurencję i zajęła pewne pierwsze miejsce wśród wszystkich krajowych importerów motocykli, a MT-07 został najczęściej kupowanym nad Wisłą nowym motocyklem*.

więcej »
Barometr

Długie i pogodne lato ma niebagatelny wpływ na sprzedaż motocykli w Polsce. Potwierdzają to statystyki – mają trend rosnący, choć zaczyna być widoczna przewaga w segmencie do 125 cm3 nad większymi pojemnościami.

więcej »
Barometr

Spadki i wzrosty. Tak można podsumować początek roku 2018. Pod względem liczby sprzedanych jednośladów liderem jest Honda. Pod względem wzrostu procentowego – KTM.

więcej »
A części sprzedają się cały czas

Duży spadek sprzedaży nowych motocykli, którego nie zrekompensował wzrost w segmencie motorowerów, nie dotknął jednak jakoś specjalnie producentów oraz dystrybutorów części i akcesoriów motocyklowych. A to za sprawą utrzymującego się napływu sporej liczby używanych jednośladów z zagranicy oraz dobrych wyników sprzedaży w minionych latach.

więcej »
Barometr

Rok spadków – tak w skrócie można opisać sprzedaż nowych motocykli Polsce w 2017 r. Ale wśród firm, które źle zniosły ubiegły rok, byli i tacy, którzy się cieszą. BMW i Harley-Davidson mogą się pochwalić zielonymi paskami w statystykach.

więcej »
Barometr

Spadek liczby pierwszych rejestracji nowych i używanych motocykli utrzymuje trend. Wielkimi wygranymi w pierwszych ośmiu miesiącach  2017 r. są tacy producenci, jak BMW czy Harley-Davidson. Wśród nich największy wzrost sprzedaży wynosił ponad 25%.

więcej »
Rekordowe regresy wobec motocyklistów bez OC

Choć motocykle, w teorii, powodują mniejsze szkody niż auta osobowe, nie mówiąc o ciężarowych, nie oznacza to jednak, że można zrezygnować z kupna polisy OC. Przede wszystkim grożą za to surowe kary, a w przypadku spowodowania wypadku koszty wypłaconych świadczeń mogą sięgać 7-cyfrowych kwot.

więcej »