Deutsch Version english version

Diagnostyka

Problem z prądem

Poszukiwanie usterki w układzie ładowania jest dość proste, ponieważ składa się on z niewielkiej liczby części. Najpierw należy zdiagnozować, czy akumulator nie jest ładowany, czy też jest przeładowywany.

więcej »
Czujniki ciśnienia w oponach – TPMS dla motocykli

O tym, jak istotne jest prawidłowe ciśnienie w oponach nie trzeba nikogo przekonywać. Prawidłowa wartość ciśnienia zapewnia dobrą przyczepność dzięki odpowiedniej powierzchni styku opon z asfaltem. Ma to szczególne znaczenie w trakcie pokonywania zakrętów z dużą prędkością oraz w czasie hamowania. Poza tym, prawidłowa wartość ciśnienia ma również przełożenie na ekonomię. Za niskie ciśnienie znacznie skraca czas życia opony, a także zwiększa zużycie paliwa.

więcej »
Wyładowania pod kontrolą

Świeca zapłonowa jest jednym z najtańszych elementów eksploatacyjnych silnika spalinowego. Obecna tendencja podnoszenia średnich ciśnień indykowanych w silnikach skutkuje pogorszeniem warunków pracy elementów konstrukcyjnych tworzących przestrzeń komory spalania, a w szczególności świec zapłonowych.

więcej »
Nowe normy, nowe wymagania

Producenci motocykli stanęli niedawno przed takimi samymi wyzwaniami, jakie zostały narzucone na producentów samochodów. Chodzi o normy czystości spalin, które wymusiły zmiany między innymi w układzie zasilania.

więcej »