Deutsch Version english version

Naprawy regulacyjne

Motocyklowe układy elektryczne

Ze względu na specyfikę konstrukcji pojazdu motocyklowe układy elektryczne znacząco różnią się od samochodowych. Przede wszystkim są zdecydowanie bardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych, dlatego też w znacznej części muszą być wodoodporne, począwszy od stacyjki i zespołu wskaźników, przez całe okablowanie, na przełącznikach umieszczonych przy manetkach kierownicy kończąc.

więcej »
Bezpieczeństwo w płynie

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym decydują oczywiście kierowcy, jednak maszyny, którymi się poruszają muszą gwarantować możliwość jego zapewnienia. Decydującą rolę w zachowaniu bezpieczeństwa ruchu pełnią układy hamulcowe. Ich efektywność zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest płyn hamulcowy.

więcej »
Przed pierwszą wiosenną przejażdżką

Choć kalendarzowa zima jeszcze trwa, każdy motocyklista powinien przygotować swoją maszynę do pierwszej wiosennej przejażdżki. To, że motocykl zimuje w garażu nie oznacza, że nie wymaga żadnych przygotowań do sezonu.

więcej »
Akumulator w motocyklu – wiosenny przegląd

Pierwsi fani motocykli i skuterów pojawili się już na drogach, a wiosenne słońce zachęca kolejnych do uruchomienia swoich maszyn. Jak często bywa przed wiosenno-letnim sezonem, wielu kierowców motocykli martwi kondycja… akumulatora. Czy po długich miesiącach jest w dobrym stanie? Co zrobić, jeśli nie zechce obudzić się z zimowego snu?

więcej »