Deutsch Version english version

Naprawy regulacyjne

Zanim przygazujesz

Wiele osób po sezonie odstawia motocykl do garażu na kilka miesięcy, a z nastaniem wiosny często bez żadnego przeglądu odbywa swoją pierwszą w sezonie trasę. Nie jest to właściwy sposób użytkowania jednośladu. Po dłuższym postoju warto więc zwrócić uwagę na pewne kwestie. Inaczej w bardzo krótkim czasie mogą pojawić się liczne usterki.

więcej »
Na spoczynek

Gdy skończy się sezon, motocykle trafiają do garaży i szop, aby tam przeczekać mrozy i cieszyć właścicieli w kolejnym sezonie. Ale nie zawsze tak jest, a stąd już niedaleka droga do tego, by wiosnę rozpocząć od kilku niecenzuralnych słów.

więcej »
Motocyklowe układy elektryczne

Ze względu na specyfikę konstrukcji pojazdu motocyklowe układy elektryczne znacząco różnią się od samochodowych. Przede wszystkim są zdecydowanie bardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych, dlatego też w znacznej części muszą być wodoodporne, począwszy od stacyjki i zespołu wskaźników, przez całe okablowanie, na przełącznikach umieszczonych przy manetkach kierownicy kończąc.

więcej »
Bezpieczeństwo w płynie

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym decydują oczywiście kierowcy, jednak maszyny, którymi się poruszają muszą gwarantować możliwość jego zapewnienia. Decydującą rolę w zachowaniu bezpieczeństwa ruchu pełnią układy hamulcowe. Ich efektywność zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest płyn hamulcowy.

więcej »
Przed pierwszą wiosenną przejażdżką

Choć kalendarzowa zima jeszcze trwa, każdy motocyklista powinien przygotować swoją maszynę do pierwszej wiosennej przejażdżki. To, że motocykl zimuje w garażu nie oznacza, że nie wymaga żadnych przygotowań do sezonu.

więcej »
Akumulator w motocyklu – wiosenny przegląd

Pierwsi fani motocykli i skuterów pojawili się już na drogach, a wiosenne słońce zachęca kolejnych do uruchomienia swoich maszyn. Jak często bywa przed wiosenno-letnim sezonem, wielu kierowców motocykli martwi kondycja… akumulatora. Czy po długich miesiącach jest w dobrym stanie? Co zrobić, jeśli nie zechce obudzić się z zimowego snu?

więcej »